rozjímání

Jsem nevěřící, ale hledající

Hodně se dnes mluví o různých energiích, vibracích, samoléčení, harmonizaci a o technikách vedoucích ke zlepšení života ohledně zdraví, radosti či úspěchu.
Jsou lidé, kteří jsou úspěšní a daří se jim v soukromém i pracovním životě. Tito lidé umějí využívat ať vědomě či podvědomě nejrůznější techniky, které jim ke kvalitnímu životu a k úspěchu pomáhají. Tvoří si životní příležitosti a jde jim to vše jakoby samo sebou.

Pak jsou ti ostatní, kteří žijí život tak nějak předem nalinkovaný, naučený, převzatý. I v této skupině jsou lidé, kteří jsou šťastní, zdraví a spokojení. Ale je zde také mnoho těch, kteří nejsou. A to jsou ti hledající. Oni slyší a čtou o tom, že se dá život zlepšit, změnit, řídit, ale nevěří, že i oni mohou. Nejčastější reakce je: Když já tomu nevěřím.

meditace, relax

Pro začátek stačí být otevřený novým informacím a nedělat si na ně hned názor. Začněte čerpat informace z nových zdrojů, připouštějte i jiné názory než doposud a nechte je plynout, nechte je působit na své tělo i mysl, ale nehodnoťte. Vpusťte do své zóny i něco jiného, než znáte.

Je potřeba oprostit se od svých naskakujících negujících myšlenek. Tím vzniká další otázka, jak to udělat, když oni přicházejí samy od sebe (vždyť já za to nemůžu…).

Zkusme se zamyslet nad tím, jaký žijeme život? Kde žijeme, co děláme, kým se obklopujeme a jak jednáme? Od kdy se tak děje? Kde se to vzalo? Naší výchovou, nějakým směrováním, nějakými poučkami, zkrátka žijeme skrz nějaké vzorce, které nám byly předány a my jsme se pod vlivem okolí a vlastních zkušeností v nich utvrdili. To je celé.

baby, hands, fingers

Když jsme se narodili, neměli jsme názor ani zkušenosti. Ty nám byly předány rodiči a okolím. Tím se nastartoval nějaký směr, a proces byl započat. Jak ubíhaly roky, přibývaly zkušenosti a utvrzování našich soukromých pravd.
Pakliže se na svůj život podíváme tímto jednoduchým způsobem, musí nám být jasné, že jestli chceme ve svém životě něco změnit (a to můžeme kdykoli), pak je potřeba začít vpouštět do svého života jiné podněty než doposud. S tím přijdou i jiné zkušenosti a tím i jiný výsledek.

Takže odpověď na otázku: „Bude to na mě fungovat, když tomu nevěřím?“ NEBUDE, protože si hned svým názorem zablokujete nový příliv podnětů, zkušeností a tím i jinou cestu.
Jak se z nevěřícího stane věřící? Ne ze dne na den. Ne, že najednou přijde zázrak a osvícení. To se děje až v daleko vyšších frekvencích… 😊

Je potřeba si uvědomit, jak mozek funguje. Je naprogramován na přežití, takže vše dělá rychle a co nejjednodušeji. Přijde podnět, okamžitě ho porovná s něčím, co už zná a vzápětí zařadí a tím i posílí to, co už tam v podobných parametrech uloženo je.

Proto začneme nejprve „krmit“ mozek novými informacemi. Potřebujeme ho donutit, aby začal přemýšlet i jinak, aby přijal nové myšlenky a názory. On bude chvíli sabotovat, ale pokud nepolevíme a vydržíme, podlehne a začne pracovat s novými myšlenkami, začne vytvářet nová spojení a bude přehodnocovat.

Tím se nám začne otevírat nová cesta ke tvoření svého života. Myšlenky jsou jako semínka a naše pozornost je jako hnojivo. Co zasejeme a budeme se tomu věnovat, to nám poroste. Ale pozor na plevel, ten je potřeba mít stále pod kontrolou, respektive vědět o něm, umět ho odlišit od toho, co chceme, aby nám vyrostlo, takže plevelu se nevěnujeme, v tomto případě děláme, jako by tam nebyl. On nedostane naši pozornost, takže nebude mít hnojivo a časem zajde.

  • Začněte číst jiné knížky, choďte na semináře, bavte se s jinými lidmi, poslouchejte, pozorujte, učte se.
  • Pracujte v tichosti sami na sobě, nenuťte to okolí…
  • Oprostěte se od: NE – NEMOHU, NEUMÍM, NEVĚŘÍM, NEMÁM…
  • Ujišťujte se:  ANO – MOHU, UMÍM, VĚŘÍM, MÁM…

Zdraví vás, Lucie Pastírová

Jsem instruktorkou jógy, učím, jak se starat o své tělo, mysl i duši.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *